| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Wedling | Premium Welding |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Key Word | Excavator Teledipper |
|---|---|
| Wire Rope | Premium |
| Suitable Excavator Brand | Various Excavator Brand: Sany Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| After-sales Service | YES |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m 35m |
| Material | LG700 / HG785 |
|---|---|
| Cylinder | Premium Cylinder |
| Digging Depth | 8m 10m 14m 16m 18m |
| Front Attachments | Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| After-sales Service | Yes |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Key Word | Excavator Teledipper |
| Wire Rope | Premium |
| Clamshell Bucket(cbm) | 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Color | Customized |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| OEM/ODM | YES |
| Warranty | YES, 6 Months, 3 Months |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Package | YES, Bubble, Wooden Cases |
| Product Name | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001 |
| Suitable | 3-36Ton |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Front Attachments | Clamshell Bucket, Standard Bucket |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | Telescopic Excavator 08 |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Bucket Capacity | 0.6m3, 1m3, 1.5m3, 2.2m3, 2.5m3 |
| Situation | New |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| After-sales Service | Available |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| OEM / ODM | Available |
| Material | Q355B, High Quality Steel Material |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |