| Material | Premium Q355B |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Grabbing Scrap Steel |
| Apply To | 10-60 Ton Excavator |
| Length | 10-25m |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Technicial Support | YES |
|---|---|
| Digging Depth | 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Q690D, Lighter And Stronger |
| Suitable For | Digging Sand Soil Silt Gravel |
| Test Before Sending | YES |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | LG700 / BS900E |
|---|---|
| Front Attachments | Clamshell Bucket, Standard Bucket |
| Excavator Model | 6 Ton - 200 Ton |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 16m 18m |
| Color | Customized |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Capacity Of Clamshell Bucket | 1 Cbm - 3cbm |
| Digging Depth(m) | 18m 22m 25m 30m 32m |