| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Type | Two-section Telescopic Arm |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
| Machine Weight | 6-36T |
| Color | Customer's Request |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wedling | Premium Welding, Flaw Detection |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Package | YES |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | Q690D / HG785 |
| Suitable Excavator | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Quality | Premium, High Quality |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm |
| Bucket | 2cbm 2.5cbm Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| Material | HG700, Q690D |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 12m 14m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Hose Reel | Enlarge |
| Cylinder | Premium Cylinder |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Wedling | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |