| Material | Shaogang Q355B, Q690D Or Others As You Request |
|---|---|
| Condition | New |
| Suitable Excavator | 25 Ton 30ton Excavator And Above |
| Bucket Capacity | 0.8CBM 1CBM 1.5CBM 2CBM |
| Bucket | Available |
| Material | Shaogang Q355B, Q690D Or Others As You Request |
|---|---|
| Condition | New |
| Suitable Excavator | 25 Ton Excavator And Above |
| Bucket | Available |
| Bucket Cylinder | Available |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| Suitable Excavator(ton) | 6 Ton - 66 Ton |
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| Brand Name | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Product Name | Excavator Sliding Arm |
| Application | Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Depth | 8M, 10M, 11M, 12M |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 6 Ton- 200 Ton Excavator |
| Front Attachments | Breaker, Bucket, Crusher, Shear |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
|---|---|
| Warranty | 6 Months, 3 Months |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| High Efficiency | YES |
| High Quality | YES |
| Bucket Capacity | 0.5cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
|---|---|
| Excavator Model | 6ton 10ton 20ton 30ton 40ton 60ton 200ton |
| Color | Customized, Yellow, Red, White Etc |
| Quality | Premium / High Quality |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m 16m 20m 22m |
| Product Name | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Pulley | High Quality |
| Digging Depth | 20m 25m 30m 32m |
| High Efficiency | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| After-sales Support | YES |
| Length | 18m |
| Digging Depth(m) | 13m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 15m 18m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |