| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m 35m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Warrantly | 6 Months To 1 Year |
| Maintenance | Convenient Maintenance |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| Condition | New |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| Wire Rope | Premium |
|---|---|
| Suitable Excavator Brand | Various Excavator Brand: Sany Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| Tests | Yes |
| Color | Customized, Red, Yellow, White |
| Warranty | Yes, 6 Months For The Arm And Cylinders, 3 Months For The Bucket |
| Spring Hose | Premium |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 |
| Front Attachments | Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| Cylinder | Premium Cylinder |
| Warranty | 6 Months |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Bucket | 2cbm Clamshell Bucket |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Customized | YES |
| MOQ | 1 Piece / Set |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Kato Sany Zoomlion Kobelco |
| High Efficiency | YES |
| Premium | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Features | Telescopic |
|---|---|
| Material | BS900E, Stronger |
| Model | Excavator Telescopic Boom Telescopic Arm 09 |
| Suitable Excavators | 25ton - 66ton |
| Suitable Brands | Hitachi Komatsu Sany Kato Zoomlion Etc |