| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Wedling | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
|---|---|
| Quality | Premium, High Quality |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Bucket | 2cbm 2.5cbm Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| High Efficiency | YES |
|---|---|
| Quality Guaranteed | Yes |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Spare Parts | High Quality |
| MOQ | 1 Piece / Set |
| Material | Q690D / HG785 |
|---|---|
| Suitable Excavator | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Bucket | 0.2 Cbm - 1 Cbm |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B Better Welding Performance |
|---|---|
| Quality | High Quality, Premium |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized Available |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Situation | New |
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Situation | New |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Situation | New |
|---|---|
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |