| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B, Q690D, Better Steel Material |
|---|---|
| Digging Depth | 8m 10m 15m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Working Range | 8m 10m 15m 20m |
| OEM / ODM | YES |
| After-sales Service | 24 Hours Available |
| Excavator Models | 6ton - 60ton |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Kobelco Kato Etc |
| Length | 10m 15m 18m 20m 25m 28m |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Material | LG700 |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |