| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Digging Depth | 25m - 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Clamshell Bucket | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Technicial Support | YES |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Suitable Excavators | 20ton - 120ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Wire Rope | Mutiple - Round Wire Rope |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Kato Sany Zoomlion Kobelco |
| High Efficiency | YES |
| Premium | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Key Word | Excavator Teledipper |
|---|---|
| Wire Rope | Premium |
| Suitable Excavator Brand | Various Excavator Brand: Sany Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| After-sales Service | YES |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m 35m |
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
|---|---|
| After-sales Service | Available |
| Maximum Reach | 25m 30m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Welding | Premium Welding |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Front Attachments | Clamshell Bucket, Standard Bucket |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | Telescopic Excavator 08 |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Bucket Capacity | 0.6m3, 1m3, 1.5m3, 2.2m3, 2.5m3 |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Key Word | Excavator Teledipper |
| Wire Rope | Premium |
| Clamshell Bucket(cbm) | 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Color | Customized |
| Wire Rope | Premium |
|---|---|
| Suitable Excavator Brand | Various Excavator Brand: Sany Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| Tests | Yes |
| Color | Customized, Red, Yellow, White |
| Warranty | Yes, 6 Months For The Arm And Cylinders, 3 Months For The Bucket |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| OEM / ODM | YES |