| Model | SSB0120 |
|---|---|
| Compatibility | Fits Various Brand Of Excavators |
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
| Type | Excavator Attachment |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Color | As Customer Requires |
| Bucket Cylinder | Available |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D Material |
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Length | 6m - 24m |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Condition | New |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |