| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket | Clamshell Bucket / Grapple |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Geese |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Digging Depth | 18m - 32m |
| Clamshell Bucket (cbm) | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
|---|---|
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |