| Bucket Cylinder | Available |
|---|---|
| Certifications | Yes, CE, Patents |
| Product Name | Long Reach Boom Excavator |
| Bucket | Available |
| Condition | New |
| Suitable Excavator | 3 Ton - 50ton |
|---|---|
| Bucket | 0.8CBM 1CBM 1.5CBM 2CBM |
| Condition | New, Brand New |
| Warranty | 6 Months For Arm And Boom, 3 Months For Bucket |
| Material | Shaogang Q355B, Q690D |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 12m - 32m |
| Customize Service | YES |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Technicial Support | YES |
|---|---|
| Digging Depth | 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Q690D, Lighter And Stronger |
| Suitable For | Digging Sand Soil Silt Gravel |
| Test Before Sending | YES |
| Welding | Strong |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
| Model | SSB089 |
| Condition | New |
| Material | BS900E (ligher And Stronger) |
| Apply To | Digging Sand, Soil, Silt Etc |
|---|---|
| Digging Depth | 25m 30m 32m |
| Color | Customized |
| Material | BS900E, Q355B, Lighter And Stronger |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment |
| Efficiency | High Efficiency |
| Bucket | Clamshell Bucket |