| Condition | Brand New |
|---|---|
| Welding | Premium |
| Type | Excavator Attachment |
| Bucket Capacity | 2.2cbm |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
|---|---|
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Warranty | 6 Months |
| Premium Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Bucket | 1.5cbm 2cbm Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |