| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 6m 8m 10m 12m 14m 15m 16m 18m |
| Material | LG700, HG785 |
| Cylinder | High Quality Cylinder |
| OEM / ODM | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Attachments | Shear / Crusher / Breaker |
| Application | Demolition Construction Work |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Technicial Support | YES |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Cylinders | Premium Cylinders |
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| High Efficiency | YES |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
|---|---|
| Quality | High Quality |
| Model | SSB005 |
| Condition | Brand New |
| Type | Excavator Attachment |
| Welding | Better Welding |
|---|---|
| Type | Excavator Attachment |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Maximum Reach | 18M 20M 25M 30M 32M |
| Warranty | 6 Months For Arm |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Arm And Cylinder |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Kato Sany Zoomlion Kobelco |
| High Efficiency | YES |
| Premium | YES |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| Suitable Excavator(ton) | 6 Ton - 66 Ton |
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| Features | Heavy Duty Longer Service Life-span |
|---|---|
| Connectors | High Quality Connectors |
| Suitable Excavators | 6ton - 60ton |
| Material | Q355B Q690D Or Others As You Request |
| Working Condition | Digging Tunnel, Hard Rock |