| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Apply To | Demolition Work, Dredging, Construction Work |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
|---|---|
| Warranty | 6 Months, 3 Months |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| High Efficiency | YES |
| High Quality | YES |
| Brand | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Type | Standard Or Enhanced Boom Arm |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | Building Engineering |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B, Q690D |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Application | Crawler Excavator |
| Material | Q355+LG700 |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Telescopic, Long Reach |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B, Better Steel Material |
| Apply To | 6ton - 50ton |
| Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Features | Lightweight |
|---|---|
| Material | Q355B Q690D |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 16m |
| Package | Wooden Cases / Bubble |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
|---|---|
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| OEM / ODM | YES |
| Long Reach | 10m 12m 16m 18m 20m |
| Painting | Yellow, Red, Blue, White Etc |
| Bucket Capacity | 0.5cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
|---|---|
| Excavator Model | 6ton 10ton 20ton 30ton 40ton 60ton 200ton |
| Color | Customized, Yellow, Red, White Etc |
| Quality | Premium / High Quality |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m 16m 20m 22m |