| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Suitable Working Conditions | Foundation Pit, Basement, Narrow Places |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Condition | New |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
|---|---|
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| After-sales | Technicial Suupport, 24 Hours Service |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Tests | Full Tests Before Sending |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach | 6m 10m 16m 18m 20m |
| Digging Depth | 15m 16m 18m 20m 22m |
| Bucket Capacity | 0.6cbm 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Long Reach | 10M 12M 16M |
|---|---|
| ODM/ OEM | Available |
| Color | Customized Red Yellow Blue Orange |
| Material | Q355B, Q690D, Premium Material |
| Manufacturer | Yes |
| Color | Customized |
|---|---|
| Tests | Yes |
| Bucket Cylinder | Available |
| Material | Q355B, Q690D Material |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| After-sales | Yes |
| Key Word | Long Reach Boom Excavator |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Material | Premium Q355B/Q690D/Q355NE |
| Digging Depth(m) | 16m 18m 20m 25m |
| Condition | Brand New |
| Suitable Excavator | 10ton 20ton 30ton 35ton 55ton |
| Condition | New |
|---|---|
| Bucket Cylinder | Include One Bucket Cylinder |
| Material | Q355B Q690D Q355NE According To Clients Request |
| Bucket | 0.45cbm 0.5cbm 0.8cbm Available |
| Warranty | 6 Months For Arm Boom, 3 Months For Bucket |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Material | Premium Q355B/ Q690D |
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavator | 20 Ton Excavator Or Above |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| Certifications | Patent, ISO, CE |
| Warranty | 6 Months |
| Wide Application | Used In Digging Sand, Soil, Silt, Gravel, Unloading At Jetty, Clean River, Etc |
| After-sales Service | Available |