| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavators | 10ton 20ton 25ton 30ton 35ton 55ton |
| OEM / ODM | YES |
| High Quality | Top 1 |
| Warranty | 6 Months, 3 Months |
| Length | 10m 16m 18m 20m 22m 24m |
|---|---|
| Bucket Capacity (cbm) | 0.4, 0.6, 0.8, 1, 2cbm |
| After-sales Service | Available |
| Product Name | Long Reach Excavator Reach |
| Warranty | 6 Months For Big Boom And Small Arm, 3 Months For Bucket, 6 Months For Cylinders |
| Material | Q355B, Q355NE, Q690D Etc |
|---|---|
| Condition | New, Brand New |
| Warranty | 6 Months For Arm And Boom |
| Bucket Cylinder | Included |
| Bucket | 0.8cbm 1cbm 1.2cbm 2cbm 4cbm |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For The Arm And Boom, 3 Months For Bucket |
| Condition | New, Brand New |
| Welding | Better Welding |
| Material | Q690D, Q355NE, Q355B, |
| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| After-sales Service | Available |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Capacity (cbm) | 0.4, 0.6, 0.8, 1 Cubic Meter |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Features | Long Reach And Longer Service Life-span |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 12m 18m 20m 22m 25m |
| High Efficiency | Yes |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Features | Long Reach, High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New, Brand New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Features | Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | HG785, Lighter Stronger |
| Service Life-span | Longer Service Life-span |
| Efficiency | High Efficiency Working Smoothly |
| Suitable Excavator | 6 Ton To 50ton Excavator |