| Material | Shaogang Q355B, Q690D |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For The Arm And Boom |
| Pipeline | Seamless Pipeline, Not Easy Fail |
| Quality | Premium |
| Precision | High Precision |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Clamshell Bucket (cbm) | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
| Cylinders | High Quality Cylinders, Longer Service Life-span |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months, 24 Hours |
| Wedling | Premium Welding |
| Long Reach | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger, Customized |
| After-sales Service | YES |
|---|---|
| Suitable Excavators | 20ton Or Above Excavator |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Quality | Top 1 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Capacity Of Clamshell Bucket | 1 Cbm - 3cbm |
| Digging Depth(m) | 18m 22m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | 10ton - 200ton |
|---|---|
| Excavator Brand | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Kobelco Etc |
| Technicial Support | YES, 24Hours Available |
| High Quality | Premium, Top 1 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Warranty | 6 Months For Arm, 3 Months For Bucket |
| Features | Longer Service Life-span |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| After-sales Service | YES |
| Technicial Support | YES |
| Warranty | 6 Months For Boom And Arm, 3 Months For Bucket |
| Features | Longer Life-span And High Effective |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |