| Efficiency | High Efficiency, High Effective, Longer Service Life-span |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Bucket | Clamshell Bucket / Grapple |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wedling | Premium Welding, Flaw Detection |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
| Condition | New Brand New |
|---|---|
| Digging Depth | 8m, 10m, 12m, 16m |
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton Excavators |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Material | Shaogang Q355B / Other As You Request |
|---|---|
| Color | Customized |
| Lenght | 11m-24m |
| Condition | New |
| Suitable Excavator | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Bucket | Standard Bucket |
| Weight | 10kgs-730kgs |
| Premium Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Bucket | 1.5cbm 2cbm Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding, Wire Rope |
| Wire Rope | Longer Service Life-span |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
|---|---|
| Excavator Model | 6ton - 55ton |
| Material | Q355B, Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 12m - 32m |
| Customize Service | YES |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |