| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Length | 11m-24m |
| Apply To | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Material | Shaogang Q355B |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Cat Etc |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 14m 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket Capacity | 0.6cbm 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Apply To | Digging Sand Soil Silt Gravel Rock Etc |
| OEM / ODM | Available |
|---|---|
| Material | Q345, Q355B, Q690D |
| Digging Depth | 10m 16m 18m 19m 20m |
| Long Reach | 18m 19m 20m |
| Suitable Excavators | 10ton To 200ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| High Efficiency | YES |
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
|---|---|
| OEM / ODM | YES |
| Painting | Yellow, Red, Blue, White Etc |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Material | Q355B, Q690D, NE355 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM / ODM | YES |
| Quality | Premium / High Quality |