| Warranty | 6 Months To One Year |
|---|---|
| Quality | Premium Quality Wear Resistant |
| Material | BS900E |
| Wire Ropes | Multi-strand Wire Ropes |
| Suitable Excavator | Hitachi Komatsu Cat Sany |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-120T |
| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 2cbm |
| Condition | New |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket | Clamshell Bucket, 2cbm, 2.5cbm |
| Maintanment | Easy Maintanment, Low Fail Rate |
| Efficiency | High Efficiency |