| Bucket Capacity | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.2cbm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| OEM / ODM | YES |
| Welding | Premium |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Painting | Premium Painting |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Color | Yellow, Red, White, Blue, Customized |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
|---|---|
| Welding | Premium |
| Model | SSB089 |
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Features | Deeper Digging Depth |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Warranty | 6 Months For Cylinders And Telescopic Arm |
| Quality | Top 1 Premium, High Quality |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Customized |
| Excavator Accessories | Bucket, Standard Bucket, Clamshell Bucket And Other Accessories |
|---|---|
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Telescopic |
|---|---|
| Material | BS900E, Stronger |
| Model | Excavator Telescopic Boom Telescopic Arm 09 |
| Suitable Excavators | 25ton - 66ton |
| Suitable Brands | Hitachi Komatsu Sany Kato Zoomlion Etc |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |