| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Type | Two-section Telescopic Arm |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
| Machine Weight | 6-36T |
| Color | Customer's Request |
| Features | Deeper Digging Depth |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Warranty | 6 Months For Cylinders And Telescopic Arm |
| Quality | Top 1 Premium, High Quality |
| Suitable Excavator(ton) | 6 Ton - 66 Ton |
|---|---|
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| Cylinder | Premium Cylinders |
| Full Test | Yes |
| Key Word | Excavator Teledipper |
|---|---|
| Wire Rope | Premium |
| Suitable Excavator Brand | Various Excavator Brand: Sany Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| After-sales Service | YES |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m 35m |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Clamshell Bucket (cbm) | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
| Cylinders | High Quality Cylinders, Longer Service Life-span |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Maintanment | Easy Maintanment |
| Efficiency | High Efficiency |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinder |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Etc |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |