| Apply To | 10ton-16ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Condition | New |
| Length | 10m-14m |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Long Reach High Strength Longer Life-span |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Condition | New |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Customized |
| Welding | Premium Welding |
|---|---|
| Cylinder | High Quality Cylinders |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket | Clamshell Bucket, 2cbm, 2.5cbm |
| Maintanment | Easy Maintanment, Low Fail Rate |
| Efficiency | High Efficiency |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Brand Name | Zhonghe |
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| Material | Q355D/Q690D |
| Color | As Customer Requires |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach | 10m 12m 15m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Excavator Brand | Komatsu, Sany, Hitachi, Kobelco, Kato, Etc |
| Can Carry Attachments | Shear, Crusher, Breaker, Etc |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Features | Long Reach, High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Apply To | 20ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Wedling | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |