| Product Name | Excavator Two-Section Telescopic Boom |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Material | Q690D |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Welding | Premium |
|---|---|
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 2.2cbm |
| Condition | Brand New |
| Color | Customized |
|---|---|
| Suitable Excavators | Cat Hitachi Komatsu Sany |
| Material | Q355B |
| Digging Depth(m) | 10M 12M 16M |
| Plates | Shaogang Plates |
| Welding | Premium Welding |
|---|---|
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Etc |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| OEM / ODM | YES |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Welding | Premium Welding, No Oil Leakage |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB089 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Quality | Premium, High Quality |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm |
| Bucket | 2cbm 2.5cbm Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New, Brand New |
|---|---|
| Bucket | 0.5cbm 1cbm 1.5cbm |
| Bucket Cylinder | Include |
| Length | 16m 18m 20m 21m |
| Material | Q355B Q690D Q355NE |