| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant Regularly |
| Bucket | Clamshell Bucket / Hydraulic Grapple |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Condition | 100%new |
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Working Con | Tunnel Work |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | 12-35ton Excavators |
| Material | Q690D |
| Welding | Premium |
|---|---|
| After-sales Service | Available |
| Condition | Brand New |
| Type | Telescopic Arm |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue |
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Painting | Premium Painting |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Color | Yellow, Red, White, Blue, Customized |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Rotating | 360 Degree |
|---|---|
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Oem | OEM Services Provided |
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Package | Wooden Case Packing / Bubble |
| Maintanment | Easy Maintanment |
|---|---|
| Efficiency | High Efficiency |
| Bucket | Clamshell Bucket |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinder |