| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Apply To | 1 Ton - 65 Ton Excavator |
| Warranty | 3 Months |
| Situation | New |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Oem | OEM Services Provided |
|---|---|
| Package | Wooden Case Packing / Bubble |
| Cylinder | 2 Cylinders |
| Rotating | 360 Degree |
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
| Quality | Premium |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Situation | New |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Application | Crawler Excavator |
| Material | Q355+LG700 |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 6 Months |