| Features | Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B / Q690D |
| Condition | Brand New |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Maximum Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Long Reach | 10M 12M 16M |
|---|---|
| ODM/ OEM | Available |
| Color | Customized Red Yellow Blue Orange |
| Material | Q355B, Q690D, Premium Material |
| Manufacturer | Yes |
| ODM/ OEM | Available |
|---|---|
| Long Reach | 10M 12M 16M |
| After-sales Service | Yes, 24Hours Available |
| Material | Q355B, Q690D, Premium Material |
| Manufacturer | Yes |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Material | Q355B Better Welding Performance |
|---|---|
| Quality | High Quality, Premium |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized Available |
| Part Name | Excavator Clamshell Bucket |
|---|---|
| Material | Q355B, NM400, HARDOX500 Optional |
| Width | Customization |
| Capacity | 1-1.5cbm |
| Suitable Excavator | 20-30Ton |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Situation | New |
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Apply To | 1 Ton - 65 Ton Excavator |
| Warranty | 3 Months |
| Situation | New |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |