| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Digging Depth | 6m-16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Apply To | 6ton - 8ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Spring Hose | Premium |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 |
| Front Attachments | Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| Cylinder | Premium Cylinder |
| Warranty | 6 Months |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | 12-35ton Excavators |
| Material | Q690D |
| Lenght | 13.5m |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Material | Shaogang Q355B / Other As You Request |
| Condition | New |
| Application | Grabbing Scrap Steel |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 10-60 Ton Excavator |
| Material | Premium Q355B |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Bucket Capacity | 2.2cbm |
| Model | SSB089 |
| Warranty | 6 Months |
| Welding | Premium |
| Bucket Cylinder | Enlarged |
|---|---|
| Working Range | 12m 13m 14m |
| Working Condition | Digging House Foundation, Narrow Places |
| Suitable Excavators | Cat Hitachi Komatsu Sany |
| Long Reach | Long Reach |