| Apply To | 6 Ton - 55 Ton |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Condition | New, Brand New |
| After-sales Service | Available |
| Warranty | 6 Months, 3 Months |
| Features | Deeper Digging Depth |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Warranty | 6 Months For Cylinders And Telescopic Arm |
| Quality | Top 1 Premium, High Quality |
| Bucket Capacity | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.2cbm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| OEM / ODM | YES |
| Welding | Premium |
| Number Of Sections | 3 Sections |
|---|---|
| Type | Excavator Attachment |
| Certificate | Yes |
| Warranty | 6 Months |
| Welding | Strong |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Digging Depth | 6m-16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Quality | Premium |
|---|---|
| OEM / ODM | Available |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Material | LG700 / BS700 / Q690D |
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| OEM / ODM | Available |
| Material | Q355B, High Quality Steel Material |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Suitable Working Environment | Digging Deep Pits, House Foundation Pit |
| Digging Depth(m) | 12m 14m 16m 18m 20m |
| Longer Service Life-span | Yes |
| OEM / ODM | Yes |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Kato Sany Zoomlion Kobelco |
| High Efficiency | YES |
| Premium | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |