| Front Attachments | Clamshell Bucket / Standard Bucket |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Spares | Premium Spares, With Longer Service Life-span |
| Digging Depth | 14m 16m 18m |
| Material | LG700 / HG785 |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Dipper For Excavator |
| Technique | Advanced Techniques |
| Condition | New, Brand New |
| Color | Yellow, Red, Blue, White, As Customer Requires |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| Painting | Premium Painting |
|---|---|
| Color | Yellow, Red, White, Blue, Customized |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Material | Q355B |
| Patents | CE, ISO9001 |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Apply To | Digging Sand, Soil, Silt Etc |
| Warranty | 6 Months |
| Digging Depth | 25m 30m 32m |
| Color | Customized |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
|---|---|
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
|---|---|
| Welding | Strong |
| Model | SSB089 |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Condition | New |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Situation | New |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Brand | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Type | Excavator Long Reach Boom |
| Length | 17-23m |
| Suitable Excavator | 65-95tons |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |