| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Digging Depth | 12m - 32m |
| Customize Service | YES |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Welding | Better Welding |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Suitable Excavator(ton) | 6ton To 55ton Excavators |
| Color | Red, Yellow, Blue |
| Suitable Excavator(ton) | 6 Ton - 66 Ton |
|---|---|
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| Cylinder | Premium Cylinders |
| Full Test | Yes |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |