| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Application | Crawler Excavator |
| Material | Q355+LG700 |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Pile Hammer |
| Weight | 3550kg |
| Suitable Excavator(ton) | 30-40Ton |
| Application | Construction Demolition |
| Condition | New,100%new,New Excavator Ripper & Attachments |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Ripper Width | 240-800mm |
| Machine Weight | 1.7-55T |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Key Word | Telescopic Boom Excavator |
|---|---|
| Situation | Brand New |
| Material | LG700 Lighter And Stronger |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Apply To | 6 Ton - 50 Ton Excavator |
| Features | Long Reach, High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Apply To | 20ton - 55ton |
| Material | Shaogang Q355B |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 2cbm |
| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 2cbm |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Condition | New |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Capacity Of Clamshell Bucket | 1 Cbm - 3cbm |
| Digging Depth(m) | 18m 22m 25m 30m 32m |
| Technicial Support | YES |
|---|---|
| Digging Depth | 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Q690D, Lighter And Stronger |
| Suitable For | Digging Sand Soil Silt Gravel |
| Test Before Sending | YES |
| Long Reach | 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Bucket Capacity | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope |