| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | 12-35ton Excavators |
| Material | Q690D |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Welding | Premium |
|---|---|
| After-sales Service | Available |
| Condition | Brand New |
| Type | Telescopic Arm |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Features | Telescopic |
|---|---|
| Material | BS900E, Stronger |
| Model | Excavator Telescopic Boom Telescopic Arm 09 |
| Suitable Excavators | 25ton - 66ton |
| Suitable Brands | Hitachi Komatsu Sany Kato Zoomlion Etc |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB0011 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Welding | Premium |
| Bucket Capacity | 1.5cbm 2cbm |
| Features | Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B / Q690D |
| Condition | Brand New |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Maximum Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |