| Condition | New Brand New |
|---|---|
| Digging Depth | 8m, 10m, 12m, 16m |
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton Excavators |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Warranty | 6 Months For Arm, 3 Months For Bucket |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue |
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavtors | Cat Hitachi Komatsu Sany Zoomlion |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, Black |
| Warranty | 6 Months |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Quality | High Quality |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | High Quality Wire Rope |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Wedling | Premium Welding |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding, Wire Rope |
| Wire Rope | Longer Service Life-span |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
|---|---|
| Excavator Model | 6ton - 55ton |
| Material | Q355B, Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Material | BS900E, Premium |
|---|---|
| Digging Depth | 25m - 32m |
| Suitable Working Environment | Digging House Foundation Pits, Deep Pits, Caissons |
| Warranty | 6 Months |
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 6m 8m 10m 12m |
|---|---|
| Suitable Working Environment | Digging House Foundation Pits, Deep Pits, Caissons |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |