| High Efficiency | YES |
|---|---|
| Quality Guaranteed | Yes |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Spare Parts | High Quality |
| MOQ | 1 Piece / Set |
| Features | Telescopic Arm For Excavator |
|---|---|
| Material | HG785, Lighter Stronger |
| High Efficiency | Yes |
| Service Life-span | Longer Service Life-span |
| Suitable Excavator | 6 Ton To 50ton Excavator |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 / Q690D |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Warranty | YES, 6 Months, 3 Months |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Key Word | Excavator Teledipper |
| Wire Rope | Premium |
| Clamshell Bucket(cbm) | 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Color | Customized |
| Front Attachments | Clamshell Bucket, Standard Bucket |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | Telescopic Excavator 08 |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Bucket Capacity | 0.6m3, 1m3, 1.5m3, 2.2m3, 2.5m3 |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Dipper For Excavator |
| Technique | Advanced Techniques |
| Condition | New, Brand New |
| Color | Yellow, Red, Blue, White, As Customer Requires |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| Key Word | Telescopic Arm For Sale |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Package | YES |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| Tube Material | Premium BS900E |
|---|---|
| Counterweight | Customized |
| Bucket Capacity | 0.6CBM 1CBM 2CBM 3CBM 4CBM |
| Model | SSB078 |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB089 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |