| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator | Komatsu, Sany, Sumitomo, Cat Etc |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 15m 16m |
| Quality | Premium |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Type | Excavator Attachment |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | SSB089 |
| Warranty | 6 Months |
| Welding | Strong |
| Suitable Excavator Model | 20 Tons - 85 Tons |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Max Pile Lifting Height | 13.5m, 15.8m, 19m, 24 M |
| Max Pile Angle | About 160 Degrees |
| Power Source | Hydraulic |
| Material | Q355B Or Q690D Or Others As You Request |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Suitable Excavator Model | 20 Tons - 85 Tons |
| Max Pile Lifting Height | 13.5m, 15.8m, 19m, 24 M |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
|---|---|
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket | Clamshell Bucket, 2cbm, 2.5cbm |
| Maintanment | Easy Maintanment, Low Fail Rate |
| Efficiency | High Efficiency |
| Digging Depth | 6m 8m 10m 12m |
|---|---|
| Suitable Working Environment | Digging House Foundation Pits, Deep Pits, Caissons |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB0011 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Welding | Premium |
| Bucket Capacity | 1.5cbm 2cbm |