| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Material | Premium Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Moths |
| Customization | Customization Service Available |
| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Suitable Working Conditions | Foundation Pit, Basement, Narrow Places |
| Condition | New |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Multi Crusher/Multi Shear |
| Application | Crushing And Shearing Operation |
| Suitable For | 20-40ton Excavator |
| Color | Customer Required |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB089 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Root Rake |
| Application | Land Clearing And Site Preparation |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Orange Peel Grapple |
| Application | Load And Unload Bulk Stone, Steel, Wood And Other Materials |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Root Rake |
| Application | Land Clearing And Site Preparation |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Warranty | 6 Moths |
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Length | 11m-24m |
| Material | Premium Shaogang Q355B |