| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Length | 11m-24m |
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Material | Premium Shaogang Q355B |
| Apply To | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Hydraulic Breaker |
| Application | Construction Demolition |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Pile Hammer |
| Weight | 3550kg |
| Suitable Excavator(ton) | 30-40Ton |
| Application | Construction Demolition |
| Condition | New |
|---|---|
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Cyinders | Premium Cylinders |
|---|---|
| Welding | Premium |
| Condition | Brand New |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 25m 31m 32m |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Features | Long Reach, High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Apply To | 20ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Brand Name | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Product Name | Excavator Tunnel Arm |
| Application | Mining & Construction |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Material | Q355B/Q690 |
| Brand | Kaiping Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Type | Ripper |
| Application | Excavator Attachment |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Product Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| Type | Mechanical |
| Material | Q355B/NM400/Hardox500 |
| Application | Excavator Attachment |
| Apply To | Screening Rock |
| Material | BS900E, Premium And High Quality Material |
|---|---|
| Connectors | High Quality Connectors |
| Quality | High Quality, Premium |
| Bucket | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm Bucket |
| Long Reach(m) | 16m 18m 20m 25m 30m 32m |