| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Longer Service Life-span | Yes |
| OEM / ODM | Yes |
| Key Word | Telescopic Excavator |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Testings | YES |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| High Efficiency | YES |
| Material | LG700 |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Key Word | Excavator Teledipper |
| Wire Rope | Premium |
| Clamshell Bucket(cbm) | 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Color | Customized |
| Full Test | Yes |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
| Material | LG700 / Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| Material | HG700, Q690D |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 12m 14m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Hose Reel | Enlarge |
| Cylinder | Premium Cylinder |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Product Name | Excavator Telescopic Arm |
| Oem/odm | Acceptable |
| Condition | New |
| Color | As Customer Requires |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Suitable Working Environment | Digging Deep Pits, House Foundation Pit |
| Digging Depth(m) | 12m 14m 16m 18m 20m |
| Longer Service Life-span | Yes |
| OEM / ODM | Yes |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 / Q690D |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Warranty | YES, 6 Months, 3 Months |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Condition | New |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Features | High Reliability, User-Friendly Design |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Package | Wooden Cases / Bubble |
| Material | Q355B Q690D |