| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 2cbm |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Condition | New |
| Apply To | 20ton -25ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Condition | New |
| Length | 17m - 18m |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Bucket Capacity | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.2cbm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| OEM / ODM | YES |
| Welding | Premium |
| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Length | 11m-24m |
| Apply To | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Material | Shaogang Q355B |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Condition | New, Brand New |
|---|---|
| Bucket | 0.5cbm 1cbm 1.5cbm |
| Bucket Cylinder | Include |
| Length | 16m 18m 20m 21m |
| Material | Q355B Q690D Q355NE |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |