| Efficiency | High Efficiency, High Effective, Longer Service Life-span |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Bucket | Clamshell Bucket / Grapple |
| Tests | Full Tests Before Sending |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Length(m) | 7m - 28m |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Digging Depth | 6m - 25m |
| Bucket Capacity | 0.5cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Long Reach | 10M 12M 16M |
|---|---|
| ODM/ OEM | Available |
| Color | Customized Red Yellow Blue Orange |
| Material | Q355B, Q690D, Premium Material |
| Manufacturer | Yes |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Digging Depth | 18m - 32m |
| Clamshell Bucket (cbm) | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Color | Customized |
|---|---|
| Tests | Yes |
| Bucket Cylinder | Available |
| Material | Q355B, Q690D Material |
| Warranty | 6 Months |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Arm And Cylinder |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Kato Sany Zoomlion Kobelco |
| High Efficiency | YES |
| Premium | YES |
| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| Certifications | Patent, ISO, CE |
| Warranty | 6 Months |
| Wide Application | Used In Digging Sand, Soil, Silt, Gravel, Unloading At Jetty, Clean River, Etc |
| After-sales Service | Available |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Features | Telescopic Arm For Excavator |
|---|---|
| Service Life-span | Longer Service Life-span |
| Suitable Excavator | 6 Ton To 50ton Excavator |
| Material | HG785, Lighter Stronger |
| Bucket | Available 0.2cbm To 1.2cbm |