| Premium Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Bucket | 1.5cbm 2cbm Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
| Maximum Reach | 16m 18m |
|---|---|
| Welding | Premium |
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
| Condition | New |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Bucket | Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 65 Ton Excavator |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 10m, 18m, 20m, 25m, 30m, 32m |
| Warranty | 6 Months For The Arm, 3 Months For The Bucket |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 6 Ton- 200 Ton Excavator |
| Front Attachments | Breaker, Bucket, Crusher, Shear |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m 35m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Warrantly | 6 Months To 1 Year |
| Maintenance | Convenient Maintenance |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | High Quality Wire Rope |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Wedling | Premium Welding |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding, Wire Rope |
| Wire Rope | Longer Service Life-span |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Wire Rope | Good Quality Wire Rope Muti-strand |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Customized |