| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant Regularly |
| Bucket | Clamshell Bucket / Hydraulic Grapple |
| Suitable Excavator Model | 1 Ton- 24 Ton Excavator |
|---|---|
| Weight | 10kgs-530kgs |
| Condition | New |
| Application | Grab Wood, Log, Stone |
| Color | Customization |
| Package | Wooden Case Packing / Bubble |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Oem | OEM Services Provided |
| MOQ | 1piece / 1 Set |
| Rotating | 360 Degree |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
|---|---|
| Quality | High Quality |
| Model | SSB005 |
| Condition | Brand New |
| Type | Excavator Attachment |
| Condition | New, Brand New |
|---|---|
| Bucket | 0.5cbm 1cbm 1.5cbm |
| Bucket Cylinder | Include |
| Length | 16m 18m 20m 21m |
| Material | Q355B Q690D Q355NE |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Material | Premium Q355B |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Grabbing Scrap Steel |
| Apply To | 10-60 Ton Excavator |
| Length | 10-25m |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |