| Material | BS900E, Premium And High Quality Material |
|---|---|
| Connectors | High Quality Connectors |
| Quality | High Quality, Premium |
| Bucket | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm Bucket |
| Long Reach(m) | 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Customized Service | Yes |
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 200 Ton Excavator |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Length(m) | 6m - 35m |
| Welding | Premium |
|---|---|
| After-sales Service | Available |
| Condition | Brand New |
| Type | Telescopic Arm |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Etc |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Welding | Premium Welding, No Oil Leakage |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Maintanment | Easy Maintanment |
|---|---|
| Efficiency | High Efficiency |
| Bucket | Clamshell Bucket |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Cylinder | High Quality Cylinder |
| Material | LG700, BS700, Q690D |
|---|---|
| Digging Depth | 8m 10m 15m 16m 18m 20m 22m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Cylinder | High Quality Cylinder |
| Excavator Model | 10ton - 100ton |
| Material | Shaogang Q355B / Q690D |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New, Brand New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| OEM / ODM | YES |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Long Reach | 10m 12m 16m 18m 20m |
| Apply To | Dredging, Demolition Work, Digging Sand Soil Rock |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Painting | Three Layers |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Suitable Excavator Models | 6ton - 200ton |
| High Efficiency | Yes |