| Digging Depth | 6m 8m 10m 12m |
|---|---|
| Suitable Working Environment | Digging House Foundation Pits, Deep Pits, Caissons |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Digging Depth | 6M 8M 12M |
|---|---|
| Steel Material | Q355B |
| Cylinders | Included |
| Welding | Better Welding |
| Test | Full Tests |
| Suitable Excavator | Cat Hitachi Komatsu Sany |
|---|---|
| Plates | Premium Plates |
| Color | Red, Yellow, Blue |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Material | Q355B, NM400 Material |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Color | Accoring To Clients' Requirement |
|---|---|
| Spare Parts | High Quality |
| Vibration | Vibration Proof |
| MOQ | 1 Piece / Set |
| Suitable Excavator(ton) | 6 Ton - 66 Ton |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Digging Depth | 6m-16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Warranty | 6 Months For The Telescopic Arm And Cylinder |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Dipper For Excavator |
| Technique | Advanced Techniques |
| Condition | New, Brand New |
| Color | Yellow, Red, Blue, White, As Customer Requires |
| Features | Telescopic Arm For Excavator |
|---|---|
| Material | HG785, Lighter Stronger |
| High Efficiency | Yes |
| Service Life-span | Longer Service Life-span |
| Suitable Excavator | 6 Ton To 50ton Excavator |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
|---|---|
| Quality | High Quality |
| Model | SSB005 |
| Condition | Brand New |
| Type | Excavator Attachment |