| Digging Depth | 6M 8M 12M |
|---|---|
| Steel Material | Q355B |
| Cylinders | Included |
| Welding | Better Welding |
| Test | Full Tests |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 65 Ton |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Digging Depth | 6m-16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
|---|---|
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Longer Service Life-span |
|---|---|
| Material | Premium |
| Suitable Excavators | 6 Ton Or Above Excavators |
| Manufacturer | Yes |
| Digging Depth | 10m 12m |
| Features | Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B / Q690D |
| Condition | Brand New |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Maximum Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Features | Deeper Digging Depth |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Warranty | 6 Months For Cylinders And Telescopic Arm |
| Quality | Top 1 Premium, High Quality |