| Condition | New Brand New |
|---|---|
| Digging Depth | 8m, 10m, 12m, 16m |
| Warranty | 6 Months For Sliding Arm, 3 Months For Bucket |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton Excavators |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Brand Name | Zhonghe |
|---|---|
| Part Name | Excavator Sliding Arm |
| Material | Q355B |
| Applicable Industries | Energy & Mining & Demolition |
| Suitable Excavator | 20-27Ton |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Package | YES |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM/ODM | YES |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 / Q690D |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Warranty | YES, 6 Months, 3 Months |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Testings | YES |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| High Efficiency | YES |
| Material | LG700 |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
|---|---|
| Excavator Model | 6ton - 55ton |
| Material | Q355B, Q690D |
| OEM / ODM | YES |
| High Efficiency | YES |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wire Rope | High Quality Wire Rope |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
| Wedling | Premium Welding |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |