| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
| Quality | Premium |
| Features | Longer Life-span & High Effective |
|---|---|
| Length | 11m-24m |
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |
| Material | Premium Shaogang Q355B |
| Apply To | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Situation | New |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator | Komatsu, Sany, Sumitomo, Cat Etc |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 15m 16m |
| Quality | Premium |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Welding | Premium Welding, No Oil Leakage |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |