| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 20-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Material | Q690D / HG785 |
| Suitable Excavator | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Rotation Angle | 360 Degrees |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Maintenance | Less Maintenance |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Package | Wooden Case Packing / Bubble |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |