| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Bucket | 0.5cbm 0.8cbm 1cbm 1.5cbm |
| Suitable Excavator | 20ton 25ton 30ton 55ton 60ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| Key Word | Telescopic Arm For Sale |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Material | Shaogang Brand Q355B, Q690D |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| Easy Installation | Yes |
| Easy Maintenance | Yes |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Longer Service Life-span | Yes |
| OEM / ODM | Yes |
| Key Word | Telescopic Excavator |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Apply To | 10-60 Ton Excavator |
| Condition | New |
| Length | 10-25m |
| Application | Grabbing Scrap Steel |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Color | Customized Yellow Red Orange White |
| Suitable Excavator | 55ton 65ton 120ton Excavator |
| Material | Premium Q355B, Q690D, Q355NE |
| After-sales Service | Online Support, Video Technical Support |
| Oem | OEM Services Provided |
|---|---|
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Cylinder | 2 Cylinders |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |